شما اینجا هستید: خانه » اخبار ورزشی » معرفی جام جهانی ژاپن :: باکس گذر

معرفی جام جهانی ژاپن :: باکس گذر


به نویسنده “باکس گذر”، ژاپن به عنوان نماینده آسیا در گروه آخر جام جهانی شرکت خواهد داشت.

 

Team ملی ژاپن چگونه راهی جام جهانی شد؟

 

با وجود عملکرد پرنوسان، ژاپن توانست به عنوان صدرنشین یکی از دو گروه آسیا، بالاتر از عربستان، راهی جام جهانی شود. پیروزی 2-0 مقابل استرالیا، صعود انها به جام جهانی را قطعی کرد و سامورایی آبی، یکی از دو سهمیه گروهش را کسب کرد.

 

 

 

بزرگترین نقطه قوت

 

گروهی از پلیران با تجربه که چندین نفر از آنها، سومین جام جهانی شان را تجربه می‌کنند یعنی ژاپن با هدف صعود از گروهش، به مصاف لهستان، سنگال و کلمبیا خواهد رفت. کاواشیما، کیسوکه هوندا، یوتو ناگاتومو، شینجی اوکازاکی و ماکوتو هاسبه، همگی در جام جهانی 2010 نیز گیم کردند و حالا در جام 2014 نیز حاضر خواهند بود و می‌توانند به Teamشان در مسیر سخت صعود کمک زیادی کنند.

 

بزرگترین نقطه ضعف

 

پس از صعود غیرمقتدرانه به جام جهانی و چندین گیم دوستانه برای جام جهانی، فدراسیون ژاپن با اخراج وحید هلیلهوژیچ، معادلات را به کلی بهم زد و اکیرا نیشینو تنها 2 ماه فرصت داشت تا Teamش را برای جام جهانی آماده کند. سرکوچ سابق گامبا اوساکا که با این Team قهرمان لیگ قهرمانان آسیا در سال 2008 شده، تا به حال سابقه حضور در جام جهانی را ندارد، هر چند که با ژاپن در سال 1996 به رقابت های المپیک صعود کرد و برزیل را نیز شکست داد.

 

ستاره ژاپن

 

کیسوکه هوندا همچنان بزرگترین ستاره Team ملی ژاپن است، هر چند که فرصت چندانی در لیگ‌های بزرگ در رده باشگاهی پیدا نکرده است. در Teamی که شخصیت و کیفیت سابق را ندارد، حضور او هم به Team از لحاظ روحی کمک می‌کند و هم در رختکن بار Team را به دوش می‌کشد و برای پلیران جوان، هم گیم بودن با او بسیار مفید است. به نظر می‌رسد سرکوچ جدید ژاپن روی هوندا حساب ویژه ای باز کرده و قصد دارد با تکیه بر او، ترکیب Teamش را بچیند.

 

ترکیب احتمالی:

 

 

پیش بینی

 

ژاپن تا به حال دو بار به مرحله حذفی صعود کرده، یک بار در سال 2002 و یک بار در سال 2010 و هر نتیجه ای کمتر از این، حتی با وجود شرایط نه چندان خوبی که فدراسیون ژاپن با اخراج هلیلهوژیچ به وجود آورد، قابل قبول نخواهد بود ولی ژاپن عملکردهای با ثباتی در یک دهه اخیر داشته و باید منتظر ماند و دید نیشینو که تنها 2 ماه هدایت این Team را برعهده داشته، می‌تواند از سد رقبای قدرتمند گروهش عبور کند و Teamش را به مرحله حذفی برساند یا نه.

 

Team ملی ژاپن در یک نگاه

 

کاپیتان: ماکوتو هاسبه

سرکوچ: اکیرا نیشینو

لقب: سامورایی آبی

رتبه در رنکینگ فیفا: 60

 

فهرست نهایی Team ملی ژاپن:

 

دروازه بان ها: ایجی کاواشیما – ماساکی هیگاشیوچی – کسوکه ناکامورا

 

مدافعان: یوتو ناگاتومو، توموآکی ماکینو – واتارو اندو – مایا یوشیدا- هیروکی ساکای – گوتوکو ساکای – جن شوجی – نائومیچی یوئدا

 

هافبک‌ها:  ماکوتو هاسبه – کیسوکه هوندا – تاکاشی اینوی – شینجی کاگاوا – هوتارو یاماگوچی – جنگی هاراگوچی – تاکاشی اوسامی – گاکو شیباسکای – ریوتا اوشیما

 

مهاجمان: شینجی اوکازاکی – یویا اوساکا – یوشینوری موتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *